2016 Yılının En İyi 10 Sağlıklı Yaşam Uygulaması

2016 en iyi 10 saglik uygulamasi e1482404905331
2016 yılındaki en iyi 10 sağlıklı yaşam uygulaması

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none” last=”no” hover_type=”none” link=”” border_position=”all”][fusion_text]

2016 Yılının En İyi 10 Sağlıklı Yaşam Uygulaması

Özellikle sağlıklı yaşam uygulaması araştırmalarında yurt dışındaki çalışmaları mercek altına aldığımızda kullanıcı yorumları, sağlıklı yaşama yaptıkları genel katkıları göze alarak seçtik. Bu liste için bir uygulama önermek isterseniz bize yazın, bilgi@acibademmobil.com.tr

Sağlıklı yaşam uygulaması dediğimizde iyi bir yaşama giden yol sadece diyet ve egzersizlerden oluşmuyor. Sağlığınız için alışkanlıklarınızı iyileştirmelisiniz. Bunlar uyku düzeninizden, stres yönetimine, hatta çevrenizdeki insanlarla nasıl etkileşime geçtiğinize dair bile olabilir. Bütün bu faktörleri takip etmeniz ve sağlıklı seçimler yapmanız için sizlere 2016 yılından en iyilerin listesini derledik.

 1. Drugs.com İlaç Rehberi
  iPhone değerlendirmesi: 5 yıldız Ücretsiz

  Android değerlendirmesi: 4 yıldız Ücretsiz

İlaç etkileşimlerinde yan etki olasılıkları ve yanlışlıkla alınan aşırı doz ölümcül olabilir. Güvenli ve sağlıklı bir şekilde ilaç kullanmak için Drugs uygulaması bu konuda büyük bir yardım sağlıyor. Drugs.com İlaç Rehberi uygulaması, ilaç yan etkilerini gösteren ve potansiyel etkileşimler hakkında bilgi ve dozu izlemenize yardımcı oluyor. En iyi tarafı da almanız gereken ilaçları hatırlatıyor ve uygulama üzerinden ilaçlar hakkında özel sorular sorabiliyorsunuz..

 1. First Aid
  iPhone değerlendirmesi: 4,5 yıldız Ücretsiz

  Android değerlendirmesi: 4,5 yıldız Ücretsiz

Kazalar esnasında ve acil yardım gerektiren noktada Amerikan Kızıl Haç’ın İlk Yardım uygulaması bir cankurtaran olabiliyor. İdeal olarak, bu uygulama daha çok kazaları önlemeye yardımcı oluyor. Kişisel olarak kazalar karşısında kendinizi test etmek için sanal ilk yardım senaryolarını izleyip, evinizi ve kendinizi korumanız için yardımcı öğretici videoları izleyebilirsiniz. Hatta uygulama yoluyla doğrudan 911’i arayabiliyorsunuz.

 1. HealthyOut
  iPhone değerlendirmesi: 4,5 yıldız Ücretsiz
  Android değerlendirmesi: 4 yıldız Ücretsiz

Sık sık dışarıda yemek, genel sağlık hedeflerinize ve kilo kontrolünüzde ciddi sıkıntılara yol açabilir. HealthyOut sağlıklı yaşam uygulaması yaşayacağınız zararı en aza indirmenize yardımcı olabilir. Bu uygulama sevdiğiniz restoranlarda yemek yerken sağlıklı kalmak için harika seçenekler sunuyor. Posta kodunu sorgulayarak veya konum servislerini kullanarak, diyet yemekleri yapan restoranları görebilir, istediğiniz mutfağı tercih edebilirsiniz. En iyi tarafı, restoranın menülerinin tam haline uygulama üzerinden ulaşabilirsiniz.

 1. HealthTap
  iPhone değerlendirmesi: 4,5 yıldız Ücretsiz
  Android değerlendirmesi: 4,5 yıldız Ücretsiz

Bir doktor ile canlı olarak yazışma veya konuşma ihtiyacı duyarsanız HealthTap tam size göre. Eşsiz ve geniş sağlık bilgi veri tabanında sayısız konuyu kapsayan önemli bir kütüphane bulunmaktadır. Aynı zamanda kendi sorularınızı gönderip, gerçek doktorlardan kişiselleştirilmiş yanıtlar alabilirsiniz. Hala sağlık sorunuza cevap alamadıysanız, uygulama yoluyla doğrudan danışmanlık ve rehberlik almak için bir doktorla görüntülü sohbet veya metin tabanlı mesajlaşma yoluyla konuşabilirsiniz.

 1. iTriage
  iPhone değerlendirmesi: 4,5 yıldız Ücretsiz
  Android değerlendirmesi: 4,5 yıldız Ücretsiz

iTriage kullanıcılar için büyük bir sağlık ve tıp veri tabanına erişimi sağlıyor. Acil servis doktorları tarafından yaratılan uygulamada semptomlar, hastalıklar, ilaçlar ve daha fazlası için arama yapılabiliyor. Eğer isterseniz hastaneye doktor randevusu için de bu uygulamayı kullanabiliyorsunuz.

 1. KidsDoc
  iPhone değerlendirmesi: 4 yıldız 1.99 $
  Android değerlendirmesi: 3 yıldız 1.99 $

Çocuğunuz hasta olduğunda, en iyi çözüm yatağa sokup umut içinde iyileşmesini beklemek mi, ya da hemen doktorunuzu aramak mı? Her durumda doktora gitmek çok zahmetli olup hastanede para ve zaman kaybedebilirsiniz. KidsDoc doktora gitme kararı almanıza yardımcı olacak belirtileri ve koşulları anlayıp harekete geçmenizi sağlayan ebeveynler için kullanışlı bir kılavuz. Ayrıca kullanışlı ilaç rehberleri ve ilk yardım konuları da bu uygulamanın içinde.

 1. Lumosity
  iPhone değerlendirmesi: 5 yıldız Ücretsiz

Lumosity tam bir sağlıklı yaşam uygulaması ve ücretsiz olarak indirilebilir, ancak sadece aylık abonelik ile çok fazla sayıda özelliklere erişiminiz oluyor.  Aynı isimli web sitesinden de ulaşabileceğiniz araç, insanların hafıza dikkat ve bilişsel becelerini geliştirmek için tasarlanmış. Uygulamadaki oyunlar ve günlük beyin egzersizleriyle bilişsel yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Oyunda kazandığınız skorları ve ilerlemenizi gösteren harika grafikler ile donatılmış bu uygulama denemeye değer.

 1. MyFitnessPal’s Calorie Counter & Diet
  iPhone değerlendirmesi: 4,5 yıldız Ücretsiz
  Android değerlendirmesi: 4,5 yıldız Ücretsiz

Bu uygulama şu an için en popüler sağlık uygulamalarının başında geliyor. Günlük kalorinizi izleme ve beslenme hedeflerinize ulaşmak için neler yapmanız gerektiğini gösteren MyFitnessPal uygulaması 5 milyon gıda ile ilgili ayrıntılı beslenme bilgisine sahip. Ayrıca egzersizler için uygulamayı kullanabilir ve günlük spor hedeflerinizin kalori alımını nasıl etkilediğini öğrenebilirsiniz.

 1. Sleep Cycle Alarm Clock
  iPhone değerlendirmesi: 4,5 yıldız Ücretsiz

İyi bir gece uykusu tüm gününüzün iyi ya da kötü geçeceğini belirleyebilir. Zamanla, kötü uyku alışkanlıklarınız ruh sağlığınızı etkileyebilir. Uyku Döngüsü Çalar Saat uygulaması uyku ve uykusuzluk süreleriniz boyunca uyanma istatistiklerinizi tutar ve uyku alışkanlıklarınızı analiz eder.

 1. My Diet Coach
  iPhone değerlendirmesi: 4,5 yıldız Ücretsiz
  Android değerlendirmesi: 4,5 yıldız Ücretsiz

Herkes diyetin zor bir iş olduğunu bilir ama My Diet Coach ile başarı şansınızı arttırmaya yardımcı olacak çeşitli araçlara sahip olabilirsiniz. Ayrıca egzersiz ve diyetlerinizi takip etmek, hatırlatmalar eklemek ve motivasyon mesajları ile aktif kalmak için bu uygulamayı kullanabilirsiniz.[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]