En İyi Şeker Ölçüm Cihazı Markaları, Fiyatları ve Tavsiyeleri

en iyi seker olcum cihazi markalari fiyatlari tavsiyeleri

Test şeritleri, ölçüm cihazlarından ayrı satılır ve pahalı olabilir. Kan şekeri ölçüm cihazları evde kan şekerini gözlemlemek için kullanılan, cep telefonu veya daha küçük boyutta olan cihazlardır. Günümüzde en iyi şeker ölçüm cihazı sağladığı faydalar ve kullanım kolaylığıyla parmak delmeden şeker ölçümü yapabilenlerdir.

Şeker ölçüm cihazlarının fiyatları 20 TL ile 1.000 TL aralığında değişkenlik göstermektedir. En iyi şeker ölçüm cihazı markaları ve tavsiyelerini inceleyin:

Şeker Ölçüm Cihazı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Ülkemizde SGK anlaşmalı olarak satılan bazı cihazlar kalitesiz olduğundan bu tarz ürünleri alırken dikkatli olmak gerekiyor çünkü bazı cihazlar kandaki şeker oranını yanlış ölçüyor. Türkiye’de 10 milyondan fazla diyabet hastası olduğunu varsayarsak bu tarz cihazların yanlış ölçümleme yapması birçok kişinin canını tehlikeye atıyor. Bu sebeple en iyi şeker ölçüm cihazı seçiminizde dikkatli olmanız gerekir.

Bununla birlikte eğer cihaz seçme imkanınız varsa, en iyi şeker ölçüm cihazı seçerken karar vermenize yardımcı olabilecek şekilde modeller arasında farklılıklar vardır:

Piyasada Satılan, Tercih Edilebilecek Şeker Ölçüm Cihazları Nelerdir?

 Accu-Check Aktive:

 Accu-Check Performa Nano Kan Şekeri Ölçüm Cihazı:

Contour TS Şeker Ölçüm Cihazı :

GluNeo Lite Şeker Ölçüm Cihazı :

GlukoDr Super Sensor Şeker Ölçüm Cihazı :

Optium Xceed Şeker Ölçüm Cihazı :

 

İğnesiz Şeker Ölçüm Teknolojisi

Tip 2 diyabetli olan kişiler için Sürekli Glikoz Monitorizasyon Sistemleri’ne (CGM Sistemleri) erişmek zorlu bir mücadeledir.  Birçokları ise günlük test şeritlerinin miktarıyla sınırlıdır. Bu durum yüksek veya düşük kan şekerinde bazı aralıkların atlanmasına yol açsa da tip 2 diyabeti olanlarda daha düşük görülür.

Yeni teknolojik en iyi şeker ölçüm cihazı ve diyabet ölçüm cihazları, diyabet öncesi ve tip 2 diyabeti olan kişilerde acısız bir şekilde parmaktan kan aldırmaya gerek duymadan, şeker seviyelerini daha sık kontrol etme imkanı sağlamaktadır.

Kısıtlı sayıda şeride sahip olan kişilerin gün boyunca sürekli olarak şeker ölçümü yapmaları mümkün olmuyordu. Bu teknoloji sayesinde hem hastanın hem doktorun mevcut terapide iyileşmenin yapılacağı alanların bulunmasında çok daha fayda sağlayacağı ve anlık olarak şeker ölçümü yapılabilmesine imkan tanıyor.