Hasta bakımı : Uzak mesafeden bakım için ipuçları

hasta bakımı

Hasta bakımı : Uzak mesafeden hasta bakımı için ipuçları

Anne ya da babanızın kronik bir hastalığı var ise ve siz onlardan uzakta yaşıyorsanız bu benzersiz zorlukları olan bir durumdur.

Uzakta yaşayan bir sevdiğiniz hasta ise ve onunla ilgilenmek istiyorsanız bu konuda yapabileceklerinizi öğrenmenizde fayda var.

Sizden uzakta yaşayan ve bakıma ihtiyacınız olan bir sevdiğiniz var ise onun için neler yapacağınızı merak ediyor olabilirsiniz.  İşe iyi bir bakıcı bulmak için neler yapmak gerektiğini öğrenmekten ve evde hasta bakımı konusunu araştırmaktan başlayabilirsiniz.

Uzun mesafeden hasta bakımı nedir?

Uzun mesafeden hasta bakımı birkaç farklı şekilde olabilir, bunlar şöyledir:

Duygusal destek sağlayacak bir bakıcı olması,

Ev işlerini halledecek evde düzeni sağlayacak birinin olması,

Faturalar ve diğer mali işler ile ilgilenecek birinin olması.

Uzun mesafede yaşayan sevdiğinizin sağlık durumunu en iyi şekilde tutmak için neler yapabilirsiniz?

 “Hasta yakınımı nasıl daha sık ziyaret ederim?”

Dikkatli bir planlama sevdiğiniz kişiye en etkili şekilde yardımcı olmanızı sağlar. Bu sebeple aşağıdaki uyarıları dikkate alarak planlı olmanızda fayda var.

 “Yakınımın yanında olduğum zamanların kısıtlı olduğunu düşündüğümden kendimi suçlu hissediyorum. Ne yapabilirim?”

Hasta ve yaşlı yakınlarından uzakta yaşayan birçok kişi onlar ile yeteri kadar vakit geçirememekten, onların sağlığı ve bakımı için onların yanında her zaman yer alamamaktan ötürü kendilerini suçlu hissederler.

Eğer siz de kendinizi suçlu hissediyorsanız kendinize uzaktan da olsa elinizden geleni yapıp yapamadığınızı sorun. Yanıtınız olumlu ise kendinize sizin zaten elinizden geleni fazlası ile yaptığınızı hatırlatın.

Kaynak: www.alife.com.tr