Sağlık için gelecek

sağlık için gelecek

Sağlık İçin Gelecek

Farklı hizmetlerini hastane zinciri desteğiyle aynı anda sunabilme özelliği ile dikkat çeken Acıbadem Mobil Sağlık, günümüzün ve geleceğin sağlık ihtiyaçlarına yeni çözümler sunmak üzere sağlık için gelecek sloganıyla yeniden yapılandı.  Evde bakımdan ambulansa, hasta destek programlarından önleyici sağlığa birçok alanda geliştirdiği yeni hizmetlerle öne çıkan Acıbadem Mobil Sağlık, sağlık hizmetlerinin gelecekteki değişimine şimdiden hazırlanıyor. Sağlık için gelecek mottosuyla ‘kişiye ve ihtiyaca özel’ yeni hizmetler geliştirdi. Kendi alanında faaliyet gösteren ilk 3 firma arasında hizmet farklılıklarıyla öne çıkan Acıbadem Mobil Sağlık, Türkiye’de hizmetlerini bir sağlık grubu zincirinin desteği ile sunabilen tek firma. Acıbadem Sağlık Grubu’nun desteğiyle hergeçen gün gelişen ve büyüyen Acıbadem Mobil Sağlık, yeni hizmet yapısını “Evde, İşte, Yolda, Hayatın Her Anında Yanındayız!” yaklaşımıyla sunuyor. Bireylere ve kurumlara sunduğu özgün sağlık hizmetleriyle ‘mobil sağlık’ kavramını yeniden tanımlıyor. Geleceğin sağlık hizmetlerindeki ihtiyaçları şimdiden görerek yapılanan Acıbadem Mobil Sağlık, mobil sağlık dünyasına yepyeni hizmet kavramları geliştirdi. Evde bebek bakımından evde hemşireliğe, kronik hastalık yönetiminden ambulans hizmetine kadar pek çok hizmeti kişinin ayağına getirerek bireysel hizmet veren Acıbadem Mobil Sağlık; iş sağlığından iş güvenliğine, hemşirelik hizmetinden check up’a kadar farklı hizmetlerle de kurumsal firmaların sağlık alanındaki çözüm ortaklığını yapıyor.

Bakım hizmetleri algısı değişiyor

Gelecekte bakım hizmetlerinin değişim göstereceği, kentleşme oranının artacağı ve sağlık merkezlerine ulaşımın ciddi bir sorun olacağı gerçeğinden yola çıkan Acıbadem Mobil Sağlık; yaşlanan topluma, artan bakım ihtiyacına, dijitalleşen yaşama ve buna bağlı değişen ihtiyaçlara dikkat çekiyor. İşte bu ihtiyaçlara yanıt verecek şekilde hizmet çeşitliliğini artıran Acıbadem Mobil, “Sağlık için gelecek” felsefesiyle ; “Sağlık Danışmanlığı ve Kronik Hastalık Yönetimi”, “Evde Bakım” ve “ALIFE Konaklamalı Bakım” konseptini geliştiriyor. Geliştirilen bu tamamlayıcı konsept ile Sağlık Danışmanlığı ve Kronik Hastalık Yönetimi ile öncelikle kişilerin sağlık durumlarını takip ediyor. Acil durumlarda verdiği desteğe ek olarak kişilerin günlük yaşantılarını kişilere özel sağlık çıktılarına göre yönlendiriyor. İhtiyaç halinde kişilere bulundukları yerde enjeksiyon, pansuman, evde laboratuvar hizmetleri ve uzun süreli hemşire, fizyoterapist, diyetisyen desteği ile konforlu bir tedavi süreci sunuyor. Bakım sırasında kişilerin durumlarını anlık olarak son teknoloji tıbbi donanım ile takip ediyor ve periyodik doktor kontrolleri ile tedavi sürecini değerlendiriyor. Kişinin durumunun sürekli bakım gerektirdiği durumda, ALIFE Konaklamalı Bakım Merkezi’ne ambulans ile transfer ediyor ve 7 gün 24 saat kişiye özel bakım programları doğrultusunda hizmet veriyor.

Yaşlılara ve sürekli bakıma ihtiyacı olanlara “ALIFE” hizmeti

Acıbadem Mobil Sağlık, “yaşam boyu sağlık ve bakım” temasıyla yaşlılara ve uzun süreli bakım gerekenlere yönelik yeni bir altyapı oluşturdu. ALIFE çatısı altında organize olan bu yapı ile multidisipliner yaklaşımı benimsemiş sağlık profesyonelleri eşliğinde 7 gün 24 saat  Hastane Sonrası Bakım Hizmetleri, Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyonu, Nörolojik, Ortopedik ve Kardiyolojik Rahatsızlıkların Rehabilitasyonu için tedavi edici ve önleyici sağlık hizmetleri sunuluyor. Ayrıca biyo-psiko-sosyal model çerçevesinde kişiye özel bakım programları doğrultusunda hizmet veriliyor.

Nadir hastalıklar için özel hizmetler

Acıbadem Mobil Sağlık’ın geliştirdiği önemli alanlardan biri de kronik ve nadir hastalıklar. Acıbadem Mobil; hastaların tedaviye uyumunu artırmayı hedefleyen eğitim, destek ve takip programı yürütüyor. Program ile; doktorlara hastalarını takip etme konusunda destek veriyor, hastalara tedavi esasları konusunda eğitim ve hatırlatma yapıyor, ilaç firmalarına ise ölçümlenebilir ve takip edilebilir hasta yönetim hizmeti sağlıyor. Doğuştan veya sonradan oluşmuş; kas, kemik ve eklemlere ait travmatik, romatizmal ve nörolojik hastalıklara karşı tedavi sunumunu değiştiren Acıbadem Mobil Sağlık,  fizyoterapistleri ve fizik tedavi hizmetlerini bu hastalıkları yaşayan kişinin bulunduğu ortamlara götürerek gerçekleştiriyor.

Sağlık için gelecek : Acıbadem Mobil sağlığı işyerinize getiriyor

Acıbadem Mobil sağlık, geliştirdiği kurumsal çözümler ile de sağlığı iş yerinize getiriyor. Çalışanların sağlık kontrolleri iş yerlerinde Acıbadem Mobil Revirlerinde yapılıyor; tam donanımlı sağlık ekipleri aracılığıyla laboratuvar testleri işyerine taşınıyor, zaman ve iş gücü kaybetmeden verimin artması sağlanıyor. İşyerinde psikolojik danışmanlık ve diyetisyen hizmeti de sunan Acıbadem Mobil Sağlık, yerel ve uluslararası organizasyonlarda profesyonel ekipleri ve yoğun bakım donanımlı ambulansları ile acil sağlık hizmeti, revir kurulumu, sağlık tırı hizmeti veriyor. Konser, spor karşılaşması, fuar, seminer ve yarışma gibi organizasyonlarda da yeni dönemin gereklerine uygun hizmetleriyle öne çıkan Acıbadem Mobil Sağlık.

*Blog yazıları ve içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır. Blog yazılarında tedavi yerine geçen sağlık hizmetlerine yönelik bilgilere yer verilmemiştir. Teşhis ve tedavi için mutlaka doktorunuza danışınız.